top of page
Tenerife.lv_auto_noma_ire_tenerife_kanariju_salas.jpg

Auto noma Tenerifē

Tenerife un pārējās Kanāriju salas ir tas kūrorts, kurā mēs noteikti rekomendētu īrēt auto un tam ir daudz iemeslu. Uzskaitīsim un aprakstīsim dažus no tiem.

  • Sāksim ar ielidošanu salā, ja plānojat no dienvidu lidostas ar taksi braukt uz kūrortu dienvidos (Las Americas – Los Cristianos), tas izmaksās aptuveni 25 – 30€. Tas ir tik pat cik 1 – 2 dienu budžeta auto īre tātad, abos virzienos braucot, takša naudu var novirzīt 3 – 4 dienu auto īrei.

 

  • Gadījumā, ja ielidojat ziemeļu lidostā, taksis uz dienvidu kūrotu izmaksās ap 90€. Ja braucam no un, atpakaļceļā uz lidostu, tad par takša naudu sanāk īrēt auto veselu nedēļu. Cenas, protams, atkarīgas no sezonas bet vidēji tā sanāk

 

  • Auto vadīšana un noteikumi ne ar ko neatšķiras no Latvijas. Ir savas nianses bet, kopumā viss ir intuitīvi un saprotami.

 

  • Ja vien neplānojat pavadīt visu laiku all-inclusive viesnīcās pie baseina, salā ir tik daudz interesantu vietu ka nedēļas laikā pat nav iespējams apskatīt visus populārākos tūrisma objektus.

 

  • Ne visas viesnīcas vai apartamenti atrodas pie okeāna. Las Americas kūrortā ir daudz naktsmītnes, kuras atrodas virs šosejas (autopista TF1). Šajos apartamentos atpūta būs patīkamāka ar auto. Piemēram, nokļūšana pludmalē vai lielveikala apmeklējums. Ar iepirkumu maisiem kāpt stāvā nogāzē noteikti nebūs ērti. Alternatīva – taxi.

 

  • Tenerife ir vulkāniska sala, viss kas atrodas tālāk par 100m no okeāna ir jau stipri virs jūras līmeņa, jo tālāk ejam, jo augstāk jākāpj. Taisnu ceļu šeit nav (izņemot šoseju apkārt salai). Tas nozīmē ka ar kājām vai divriteni nekur tālu netiksim. Visi ceļi ved augšā vai lejā no kalna.

Šis meklētājs ietver visas auto īres kompānijas Kanāriju Salās par labākajām cenām. Lapa ir pilnībā Latviešu valodā, tādēļ būs ērti arī tiem, kas nepārvalda svešvalodas. Svarīgi arī tas, ka tehniskais atbalsts ir Latviešu un Krievu valodā. Tie, kas saskārušies ar problēmu risināt kļūdas rezervācijās, spēs to novērtēt.

Laukā: Saņemšanas vieta ierakstiet TFS (Tenerifes dienvidu lidosta) vai TFN (Tenerifes ziemeļu lidosta) vai arī jūsu viesnīcas vai kūrorta pilsētas nosaukumu. Uz populārākajām kūrorta pilsētām arī iespējama auto piegāde.

Izvēlnē: Vecums norādiet vadītāja vecumu (ja esat jaunāks par 30 gadiem) lai redzētu pareizu gala cenu. Dažas kompānijas uzrēķina papildus piemaksu jaunākiem auto vadītājiem un tas būs redzams pie rezervācijas.

Pirms apmaksas, uzmanīgi izlasiet visus nosacījumus. Dažādām mašīnām būs citādi noteikumi. Var būt pilna apdrošināšana bez depozīta, citām var rezervēt drošības naudu uz kartes. Drošības depozīta gadījumā, pie auto saņemšanas tiek prasīts uzrādīt kredītkarti (ar izceltiem cipariem).
Ja, pēc rezervācijas vēlaties mainīt vai atcelt, to vienmēr var izdarīt. Klientu atbalstam var rakstīt arī latviešu valodā, tur strādā darbinieki no Latvijas.

Auto īre no salas Latviešiem

 

Tenerifē ir pieejamas arī īres automašīnas no vietējiem Latviešiem, kuri darbojas tūrisma nozarē. Šo auto klāsts ir visdažādākais, no nelieliem kompaktklases līdz kabrioletiem, premium klases auto, 7 vietīgiem miniveniem un pat 9 vietīgiem busiem.

 

Cenas un nosacījumi: Ir dažādi, atšķirīgas klases auto tie var atšķirties. Parasti tiek piemērots drošības depozīts 200 - 300€ apmērā, kas tiek godīgi atgriezts, nododot mašīnu atpakaļ. Pirms darījuma slēgšanas, izīrētājs izskaidro, kādos gadījumos var tikt piemērots garantijas depozīts. Tie var būt auto bojājumi, stāvvietu vai satiksmes sodi un citi gadījumi, atkarībā no īres nosacījumiem.

Lielākā daļa auto īres kompānijas uzskata ka, izsists sānu logs ir klienta atbildība jo, tā var notikt gadījumā kad mašīnā, redzamā vietā,  tiek atstātas mantas. Lai izvairītos no zādzībām, šādi rīkoties nevajag.

Tāpat, bojāta auto riepa, gandrīz droši nozīmē ka ar auto ir braukts ārpus koplietošanas ceļiem. Tas nav atļauts nevienā īres kompānijā un var būt par iemeslu drošības depozīta ieturēšanai. Tādi gadījumi gan notiek ļoti reti, ceļi Tenerifē ir ļoti labā stāvoklī.

 

Vērtējums: Kopumā tūristu pieredze par šo auto īri ir ļoti pozitīva, privātie izīrētāji, vairumā gadījumu ir elastīgāki, nestandarta situāciju risināšanā, kā lielās īres kompānijas. Līdz šim esam dzirdējuši pārsvarā labas atsauksmes no šo nomu klientiem.

bottom of page