top of page
RIX - TFS lidojumi no Rīgas uz Tenerifi. Čarteri un savienotie reisi.

Avio Rīga - Tenerife

Uz Tenerifi un citām Kanāriju salām no Rīgas var nokļūt divos veidos: ar čarteriem (tiešie lidojumi) vai ar pārsēšanos. Katrs pats var izvēlēties savām vēlmēm un iespējām atbilstošāko lidojumu.

Čarteri

 

Tiešie lidojumi tiek piedāvāti laika posmā no oktobra līdz aprīlim, kad Kanārijās ir tūrisma sezona un to ļoti iecienījuši arī ceļotāji no Baltijas valstīm. Dažkārt čarteriem ir atlaides lidojumiem vienā virzienā, it sevišķi sezonas sākumā un beigās. Tā ir iespēja sakombinēt, piemēram, lētāku lidojumu uz Tenerifi no Rīgas, bet atgriezties ar pārsēšanos vai otrādi. Vienā virzienā tiešais lidojums maksās sākot no 160 eiro ar iekļautu bagāžu, tomēr parasti šādu biļešu skaits ir ierobežots līdz 1-3 biļetēm.

Čarteru cenas abos virzienos svārstās no 350 līdz 600 eiro par lidojumu no Rīgas, tajā ir iekļauta bagāža, tādēļ dažkārt lētākā gala čartera biļetes var kalpot kā laba alternatīva. Tam, protams, ir grūti konkurēt ar lidojumiem no Lielbritānijas, kur tiešie lidojumi ir ievērojami lētāki – ceļotāji bieži vien salīdzina cenas, tomēr jāņem vērā, ka attālums ir lielāks, savukārt tirgus un konkurence – mazāka.

Čarteru cenas, laikus un biļešu pieejamību varat skatīt tūroperatoru lapās TezTour un NovaTours, kā arī Bode.lv lapā ir atrodams cenu piedāvājums gan čarteriem uz Tenerifi, gan uz Fuerteventuru.

Lidojumi ar pārsēšanos

 

Ja Tavu prātu nodarbina lēti lidojumi uz Tenerifi, tad vienīgā iespēja ir kombinēt lidojumus pašam un darīt to aptuveni 2-3 mēnešus pirms ceļojuma, tā būs iespēja aizlidot ievērojami lētāk, salīdzinot ar čarteru cenām. Arī šeit pastāv divas iespējas kā lidot: ar zemo cenu aviokompānijām un pašam riskēt ar savienotiem reisiem vai tomēr samaksāt vairāk un lidot ar “klasiskajām” kompānijām kā Finnair u.c.

 

Atrast labu savienojumu ar pārsēšanos var būt sarežģīti gadījumā ja jums nav pieredzes un zināšana kur ko meklēt. Arī laiku tas var aizņemt diezgan daudz. Turklāt, meklētāji pārsvarā ir angļu valodā, ko ne visi pārvalda. Tādā gadījumā varam ieteikt izmantot mūsu tautieti Aleksandru.

 Viņš ziemas pavada salā un nodarbojas ar tūrismu. Zemāk norādīsim viņa ieteikumus un kontaktus (Whatsapp)  +37129154812

 

Pats pirmais ir jāatrod lidojumu datumi turp un atpakaļ:

  • tiešais lidojums ar airBaltic vai čārteri - vidējā cena uz vienu pusi ir no 300 līdz 700 eiro vienai personai - un vasarā tie nelido;

  • sapārotie lidojumi - ar pārsēšanos kādā no ES lidostām. Te kopcena uz vienu pusi var svārstīties sākot no 30-40 eiro vienai personai (bija tāda iespēja martā).

 

Par lidojumu piemeklēšanu es prasu 20 eiro (par visu) - piemeklēju 2 - 3 sakarīgus variantus.
Ievērojiet - nenosakiet konkrētus datumus, jo var gadīties, ka, piemēram 20 datumā lidojumu kopcena vienai personai ir 200 eiro, bet 22 datumā - 50!
Tāpat nenosakiet (ja iespējams) konkrētu uzturēšanās termiņu, piem., 7 dienas, jo cena uz lidojumiem atpakaļ, arī var svārstīties kā iepriekš minēju.
Kad esam vienojušies par lidojumiem, jūs tos rezervējat paši aviokompāniju saitos. Nosūtu jums tiešos linkus rezervācijai.
UZMANĪBU! Vai visi ceļotāji ir Latvijas, vai kāds citas ES valsts pilsoņi? Jo visbiežāk lidojumi ar pārsēšanos ir vislētākie, lidojot caur Angliju. Bet trešās valsts pilsoņiem un Latvijas nepilsoņiem ir nepieciešama tranzītvīza. Latvijas pilsoņiem (un citiem ES pilsoņiem), lidojot caur UK ir
OBLIGĀTI nepieciešama pase. ID karte neder!
Un tikai tad, kad lidojumi ir rezervēti, var meklēt naktsmītni uz konkrētiem datumiem.

 

Budžeta lidojumi

Lētākos lidojumus uz Tenerifi var atrast sākot no īpaši zemām cenām – 80 eiro ar rokas bagāžu abos virzienos. Šādas reizes nav bieži, turklāt parasti iekļauj sevī ilgāku gaidīšanu starp lidojumiem, regulārākas cenas ir aptuveni 120-150 eiro vienai personai, bet ar samērīgiem gaidīšanas laikiem cena līdz 180 – 200 eiro ir pieņemama un bieži vien ir atrodama dažādos datumos. Izņēmums ir Ziemassvētku laiks, kad gan viesnīcas, gan lidojumu cenas nav pieejamas visiem.

Lētāku lidojumu medniekiem noderēs raksts par lidojumiem uz Tenerifi, savukārt plašāku rakstu par lēto lidojumu meklēšanu varat lasīt šai tēmai veltītā Travelplan.lv rakstā.

Tuvākās lidostas

Ceļotājiem, kuri izskata iespējas ceļot vai atgriezties kādā no tuvākajām lidostām, var noderēt iespēja kombinēt lidojumus no/uz Kauņu, Viļņu vai Tallinu. Uz šīm lidostām var doties ar auto, atstāt automašīnu lidostā un tālāk doties ceļojumā no turienes. Tas būs ļoti labs variants lielākām ceļotāju grupām, jo tad transporta izmaksas uz vienu cilvēku būs krietni zemākas.

Klasiskās aviokompānijas

Tie, kuri vēlas papildu drošību un nevēlas lidot ar lētajām aviokompānijām, atliek meklēt piedāvājumus aviobiļešu meklētājos, kur līdzās zemajām aviokompānijām, ir piedāvājumi no klasiskajām aviokompānijām, piemēram, lidot uz Londonu ar Airbaltic un tālāk doties ar kādu no britu kompānijām vai doties uz Helsinikiem ar Airbaltic un tālāk ar Finnair. Lidojumus varat atrast šajos meklēšanas portālos: SkyscannerMomondoLidot.lv u.c. Tomēr bieži vien kombinācijas ir krietni neērtas, pietuvinās čarteru izmaksām, tādēļ atliek izvēle starp zemo cenu aviokompānijām (Ryanair, Wizzair, EasyJet, Norwegian, Jet2, Vueling..) un čarteru lidojumiem.

Plašas lidojumu iespējas

Kā redzams, tad iespējas aizlidot uz Tenerifi ir gana plašas, katram pašam vajag izvēlēties sev piemērotāko gan budžeta, gan laika ziņā. Daudzi ceļotāji izvēlās čartera lidojumus, jo ceļo ar bērniem. Tomēr citi tūristi ir pierādījuši, ka pārsēšanās ne vienmēr ir nogurdinoša, dažkārt tā ir iespēja iepazīt citas valstis, pilsētas gan pieaugušajiem, gan lielākiem bērniem.

 
bottom of page