top of page
Drošība Tenerifē, no kā izvairīties. Tūristu lamatas.

Tūristu lamatas

Šajā rakstā apkopoti daži ieteikumi, kā izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem Kanāriju salās. Piesardzībai un pārdomātai drošībai ir jābūt vienmēr un visos ceļojumos, bet te dažas lietas, kuras novērojām Tenerifē un no kurām ir vērts laicīgi izvairīties.

Cenas kafejnīcās

Daudzas kafejnīcas piedāvā īpašo piedāvājumu, piemēram, 7 eiro par trīs ēdieniem, savukārt dzērieni var būt nesamērīgi dārgi, piemēram, glāze parastas sulas 3 eiro. Šādas lietas vajag iepriekš noskaidrot – daudzi cenšas uz šo nopelnīt, ja iepriekš nenoskaidro.

Alus savukārt ir lēts un pinte alus daudzviet maksā tikai vienu eiro – alus cienītājiem laba (un bieži vien lētāka) alternatīva ūdenim un sulai.

Atsevišķas kafejnīcas kā ķīniešu bufetes, kur var ēst cik lien par fiksētu cenu, papildu reklamētajai cenai 7% PVN aprēķina atsevišķi, kā arī pieprasa vismaz vienu dzērienu uz vienu cilvēku – savukārt dzērieni nav tie lētākie. Bet jebkurā gadījumā ap 11 eiro maksās paēst ķīniešu bufetē, izmēģinājām to Los Cristianos pilsētā un tur bija daudz arī jūras veltes, saldējums (bērniem lētāk).

Izmantojiet mobilo internetu vai atrodiet kādu no bezmaksas wifi, lai iepriekš pārbaudītu ēstuves reputāciju, atsauksmes. Tik populāros kūrortos kā Tenerifes dienvidi ceļotāji ir daudz ko pieredzējuši un viņiem ir ko pateikt. Nesteidzieties padoties “iekšā rāvējiem”, kuri aicina maltīti ieturēt tieši viņu ēstuvē – palasiet atsauksmes Tripadvisor, vienkārši mēģiniet atrast konkrēto kafejnīcu Google un daudzām ēstuvēm jau ir pievienotas lietotāju atsauksmes, vērtējumi. Ja dodaties tūrēs, pavaicājiet gidam, kur ir labākās ēstuves. To varat pavaicāt arī viesnīcas personālam.

Fotogrāfēšanās ar papagaiļiem

 

Tenerifē daudzviet piedāvā fotogrāfēties ar papagaiļiem, tie ir izmantoti kā salas simbols. Fotogrāfēties var, piemēram, Los Cristianos tuvumā esošajā Pērtiķu parkā (Monkey park) – tur viena bilde maksā 8 eiro.

Uz ielām, galvenokārt vakaros uz promenādes, esošie fotogrāfi ar papagaiļiem turpat nofotogrāfē un izdrukā bildes, tikai iepriekš vienojieties par cenu – cik maksās viena fotogrāfija ar papagaiļiem. Daži fotogrāfi līdz pēdējam nesaka cenas, tādēļ beigās cena var izaugt līdz 50 eiro par divām bildēm. Atsakieties no piedāvājuma, ja cena nešķiet piemērota, tādēļ vislabāk ir vienoties iepriekš. Fotogrāfi izmanto tūristus, lai paņemtu no viņiem iespējami daudz. Fotogrāfija ar papagaiļiem varbūt lieliska atmiņa no ceļojuma, tomēr salīdziniet piedāvājumus un vienojieties par abām pusēm pieņemamu samaksu.

 

Dažkārt ielu fotogrāfi (it sevišķi Puerto de la Cruz) uzmācīgi sēdina putnus uz garāmejošu bērnu pleciem, dod spēlēties, fotogrāfē un tad cenšas panākt, lai vecāki samaksā. Šādiem fotogrāfiem labāk iet steidzīgi garām.

Pastkartes

 

Svarīga informācija tiem, kuri parasti ceļojumos sūta pastkartes draugiem, ģimenei. Saskārāmies ar kādu problēmu – markas. Tās piedāvā iegādāties suvenīru veikalos, mēs iegrābāmies kādā no Los Cristianos suvenīru veikaliem. Iegādājāmies 6 markas un par tām paprasīja 9 eiro – pārsteidzoša cena. Neko darīt, tomēr pēc pirkuma vēlāk izpētot mulsināja, ka uz tām ir rakstīts Swiss Post. Uz aploksnes, kurā markas tika iedotas, bija rakstīts, ka Swiss posts ir oficiālais pasta pakalpojumu sniedzējs Kanāriju salās. Mazliet iezagās neuzticība, kura apstiprinājās vēlāk palasot Tripadvisor forumu un Google atrastos rakstus: manas aizdomas piepildījās. Izrādās, ka cilvēkiem ir ļoti slikta pieredze ar šīm pastmarkām. Pirmkārt, pastkartes ar šīm pastmarkām drīkst mest tikai Swiss post kastēs, kuras ir sarkanā krāsā, tomēr nesen viņi sāka ieviest arī dzeltenas pastkastes – tādas pašas kā oficiālajam Spānijas pastam, rezultātā vēl vairāk mulsinot cilvēkus.

Nepareizā pasta kastē iemestās vēstules nekur neaizies. Var izmantot tikai pie suvenīru veikaliem izvietotās pastkastes – tās ir maza izmēra, pārvietojamas pastkastes, kuras mierīgi kāds var aiznest sev līdzi. Otrkārt – ceļotāji sūdzējās, ka pastkartes aiziet līdz adresātiem ļoti ilgi (2-5 mēneši), vai arī vispār neatnāk. Tas tiek skaidrots ar to, ka šīs mazās pastkastes neregulāri tiek iztīrītas, rezultātā mēnešiem ilgi paskartes var skumji sēdēt tajā pašā suvenīru veikaliņā.

Arvien nav skaidrs, kā tiek pieļauta šāda pasta darbība. Līdzīgus pseidopastus var sastapt arī tirdzniecības veikalos, citos suvenīru veikalos – tos aicinājums neizmantot, jo tā ir lieka naudas tērēšana, bez garantēta rezultāta. Oficiālais pasts piedāvā iegādāties pasta nodaļās markas, izmantot uz ietvēm nostiprinātās lielās pastkastes ar uzrakstu Correos.

Viltota elektronika

 

Lēta zīmolu elektronika līdzās suvenīru veikaliem? Nebūs labākais pirkums. Garantija Kanāriju salās un pats atrodies Latvijā? Ieejot tādā veikalā, pārdevēji centīsies apvārdot, ka elektronika ir tieši tas, kas ir vajadzīgs tavam ceļojumam. Lielākais, ko tur varētu iegādāties, ir bez zīmola austiņas, kuras nebūtu žēl, ja arī ilgi nekalpos un ja tiešām ceļojumā tās ir vajadzīgas. Ja tiešām ir vajadzīga elektronika vai citas dārgākas preces, izvēlieties tās iegādāties lielveikalā, palūdziet pārbaudīt, vai prece tiešām korekti darbojas. Ja maksājat ar karti, vienmēr pārbaudiet summu, kura tika ievadīta – vai “netīšām” nav ievadījusies cita summa.

Miller travel lētās tūres

 

Daudzviet Tenerifē var redzēt reklāmas no Miller travel, parasti šie materiāli kaut kur mētājas vai stāv ar uzliktu akmeni virsū, lai vējš neaizpūš. Reklāmā ir tūres piedāvājums par aptuveni 10 eiro: iekļauta visas dienas tūre, pusdienas, vīns. Izskatās ļoti daudzsološi, tomēr ir jābūt uzmanīgiem, ja kaut kas ir pārāk lēts. Tūre ir vairāku stundu brauciens uz salas ziemeļiem, tur stundas prezentācija par gultas veļu vai citām precēm un tad uzmācīgi aicina iegādāties preces. Jābūt stingriem, neļauties apvārdoties. Tūre būs lēta, bet diez vai vienu dienu Kanāriju salās vēlēsieties pavadīt šādi. Izvēlieties tūres no vietējām tūrisma aģentūrām, nepārmaksājiet par ekskursijām, kuras piedāvā tūroperatori.

bottom of page