top of page
Pārcelties uz Tenerifi. Kā pārvest mantas no Latvijas uz Kanāriju Salām.

Pārcelšanās

Pēdējos gados, arvien vairāk Latviešu pārceļas uz dzīvi Tenerifē. Tas notiek dažādu iemeslu dēļ, taču bieži vien tas ir saistīts ar vēlmi izvairīties no aukstā un tumšā ziemas perioda mājās, baudīt siltu klimatu kā arī veselības uzlabošanas nolūkā.

Kopumā sala piedāvā ērtas dzīvošanas iespējas, tajā ir daudz angļu valodā runājošu cilvēku, kas ir svarīgi pirmajā laikā, pirms vēl apgūta spāņu valoda. Atšķirībā no daudzām citām valstīm, iegūt uzturēšanās atļauju nav īpaši sarežģīti.

 

Dzīves izmaksas Tenerifē ir salīdzinoši zemas salīdzinājumā ar citām Eiropas valstīm, var salīdzināt ar Latviju taču, tiem kam dzīvesveids ir pavisam pieticīgs, sala piedāvā iespēju dzīvot ar pavisam nelielām izmaksām (Par šo tēmu būs jāizveido atsevišķs raksts, ar reālu pieredzes stāstu)

 

Visbeidzot, daudzi cilvēki pārceļas uz Tenerifi arī, lai sāktu jaunu dzīves posmu, piemēram, uzņēmējdarbību vai pensijas gados.

 

Uzdevām jautājumu ģimenei, kura nesen ir pārcēlusies no Latvijas uz Tenerifi, kāda ir viņu pieredze ar iedzīves pārvešanu. Jautājām, ko varētu ieteikt pārējiem salas iekarotājiem, paļauties uz pašu spēkiem vai, uzticēties transporta kompānijām.

 

#tenerife.lv

Pauninieki

 

Doma par pārcelšanos uz dzīvi kādā siltākā valstī mūs urdīja jau sen. Bija jau apnicis nebeidzamais sniegs aprīlī un pat maijā, un mūždien pelēkiem mākoņiem klātās debesis.

  

Tad nu 2022. gadā, ar pāris koferiem pie rokas, devāmies uz skaisto mūžīgā pavasara salu Tenerifi. Koferī lidojumam salikām pašas nepieciešamākās lietas - grāmatas, dažas mīļākās krūzītes, kāzu dāvanu - sudraba karotes, veselu dokumentu kalnu, dažus apģērba gabalus  un labu garastāvokli. Vēl čemodānā ietilpinājām pāris jogas paklājiņus, jo mūsu nākamajā dzīvesvietā bija vien plikas sienas un tropiska klimata apsolījums.

 

Ar šīm dažām mantām piezemējāmies uz Kanāriju salu zemes. Priecājāmies, ka, braucot pa ceļiem, šeit nekrīt zobu protēzes ārā; ka cilvēki ir laipni un saule spīd visiem un visur.

 

Tomēr, kā jau visam, arī šeit izrādījās plusi un mīnusi. Mēbeles un elektrotehnika Tenerifē ir krietni dārgāka nekā Latvijā. Un mājas virtuves ierīces - kombains, multikatls, pat mīļā cepeškrāsns u.c. - ai, kā pietrūka. Tad nu sāka veidoties garum garais saraksts, ko tomēr vajadzētu atvest no Latvijas. Rezultātā apkrāvušies kā lupatnieki, vai, drīzāk - gadžetnieki, vedām dažādas smagas lietas no Latvijas uz Tenerifi. Nedaudz cieta mūsu auto, jo tas bija tā nosēdies no smaguma, ka, uzbraucot uz prāmja, nolūza apakšdaļas plastmasas aizsargs. Vārdu sakot, visu šo lietu vešana papostīja mūsu nervus, auto un prasīja divas nedēļas no dzīves. Nemaz nerunāsim par dārdzību, nakšņojot viesnīcās un ēdot krodziņos pie autobāņiem.

 

Būtu mēs tolaik bijuši gudrāki un meklējuši firmas, kas piedāvā pārvākšanās servisu, kā Zorrocargo, būtu viss bijis daudz vienkāršāk. Zorrieši ved lielās preces paletēs un konteineros, kas, nudien, pārvākšanos padara mazāk stresainu un ķēpīgu.

 

#Tenerifes Agnese.

Šāda ir Agneses ģimenes pieredze, īsumā, par pārcelšanos. Pievienojām transporta firmas facebook kontaktus.

  • Facebook

Labprāt dzirdētu arī citu tautiešu pieredzi par šo svarīgo lēmumu dzīvē, kā citi to ir organizējuši, ko ieteikt un ko noteikti nedarīt. Zemāk ir kontaktu forma vai info@tenerife.lv

bottom of page