top of page
Pargajieni tenerife hiking trekking ekskursijas.jpg

Pārgājieni

Grūti iztēloties vēl piemērotāku vietu pārgājienu cienītājiem kā Kanāriju Salas. Gan kalnu ceļi un bezceļi, gan klinšainās pludmales gan, neskaitāmās aizas - barranco kuras, patiesībā, ir kalnu upju gultnes.

Likumsakarīgi ka Tenerifē ir izveidojušies dažādi hikinga - trekkinga maršruti jeb populārākās pārgājienu takas.

Pārgājiens - Los Gigantes 

Los Gigantes pārgājiens

Los Gigantes nezināmais

Šo maršrutu sāksim ar piemīlīgo ciematiņu Tamaimo, no kurienes sākas mūsu ekskursija. Dosimies pa kalnainu taku apmēram 4 stundas ilgā gājienā.

Pa ceļam apskatīsimies kalnu apūdeņošanas sistēmu, mākslīgi izraktu gājēju tuneli kalnā, agrikultūras ciematiņu, skaistas ainavas no pašas klints augšas. Pārvarot stāvu kāpienu kalnos, nokļūsim uz nemarķētas takas, pa kuru mūsu gids jūs aizvedīs līdz unikālam ģeoloģiskam veidojumam - klints logs.

Šī iespaidīgā arka paver pastkartes cienīgu skatu uz Atlantijas okeānu, Los Gigantes majestātiskajām klintīm un attālāko La Gomera salu.

Pēc tam nobrauksim lejā uz Puerto de Santjago ciematiņu, kur nopeldēsimies  melno lavas smilšu pludmalē.

 
Pargajiens Los Gigantes Tenerife ar Latv
  • Latviešu gids

  • 4 stundu pārgājiens

  • Akvadukti un ūdens tuneļi

  • Peldēšanās melno smilšu pludmalē

  • Transports no viesnīcas / atpakaļ

 

Ekskursija ir piemērota cilvēkiem, kas ir ļoti labā fiziskā formā un ekipējušies ar kalnu pārgājienu neslīdošiem apviem.

 

Aktīvās atpūtas cienītājiem ir plašas iespējas izbaudīt Tenerifes un citu Kanāriju salu sniegtās iespējas. Pārgājieni ir gana populāri, tādēļ pašiem vien jāizlemj, cik sarežģītus maršrutus izvēlēties, kā plānot savu ceļojumu. Šajā rakstā apkopoti ieteikumi, ja plāno aktīvu atpūtu Tenerifē.

Tūres rezervējiet iespējami laicīgi, uzziniet, vai tūre ir garantēta un vai nebūs situācija, ka tūre pēdējā brīdī tiek atcelta. Tādēļ jau laikus izplānojiet, kāds varētu būt rezerves variants. Laika apstākļi ir biežākais iemesls, kādēļ tūres tiek atceltas, piemēram, daži maršruti pēc lietus vai tā laikā ir pārāk bīstamas. Nesezonā tūres var atcelt nepietiekamā dalībnieku skaita dēļ.

Daži ceļotāji atsauksmēs sūdzās, ka norādītajā vietā neieradās gids, tādēļ iepriekš uzziniet, uz kādiem tālruņa numuriem zvanīt, lai sazinātos ar gidu vai aģentūru, kura nodrošina pakalpojumu. Man šādi gadījumi nebija, bet nodrošināties vienmēr ir labi.

Pašu plānotiem pārgājieniem noderēs grāmatas, kartes vai Wikiloc lapā skatāmie maršruti, kurus par papildu maksu var ielādēt arī tālrunī un izmantot kā navigatoru.

Pārgājienu rīkotāji piedāvā arī īrēt apavus (par to vaicājiet iepriekš), tomēr tiem, kuriem ir lielāka vai mazāka izmēra apavi, var gadīties problēmas, jo 45-46 izmēra apavi var nebūt. Tiem, kuri dodas tikai ar rokas bagāžu, tā var būt problēma, jo pārgājiena apavi aizņem daudz vietas, savukārt ar tiem pārvietoties visu ceļojumu nav pārāk ērti. Ja izvēlētie maršruti ir vienkārši, tad var tās iet ar ierastiem sporta apaviem. Sarežģītākiem maršrutiem kalnainākos apvidos ar akmeņainu virsmu vajadzētu sagādāt kārtīgākus apavus, lai neslīdētu zole, apavi atbalstītu potīti, novēršot traumas. Nenovērtējiet labu apavu nozīmi par zemu.

Apavus var iegādāties arī uz vietas, ir vairāki veikali gan salas dienvidos, gan arī Puerto de la Cruz: Intersport (Mercadona tirdzniecības centrā pilsētas centrā) un Der Wanderstab (10 minūšu gājiens no pilsētas centra,  neliels veikals aktīvai atpūtai).

Salas dienvidu pilsētās ir lielāks tūristu pieplūdums un tur arī plašāks ceļotājiem paredzētais piedāvājumu klāsts. Vairāk aģentūru, vairāk piedāvājumi dažādās nedēļas dienās.

Puerto de la Cruz  kūrortpilsēta nav tik populāra kā kūrorti salas dienvidos, tomēr, ja ceļojumā plānojat nobāzēties arī šajā salas daļā, tad noderēs šī praktiskā informācija.

Pārgājiena tūres no Puerto de la Cruz ir grūtāk atrast internetā – aģentūras, kuras iepriekš biju noskatījis, plānojot ceļojumu, atrodoties jau Puerto de la Cruz noraidīja manus mēģinājumus rezervēt online, jo teica, ka rezervācijas pieņem 8+ cilvēku grupām.

Organizēta tūre vai pašiem?

Katrs pats var izlemt piemērotāko veidu, zemāk salīdzināšu abas iespējas.

Organizēta tūre Ierasti būs izdevīga un piemērotāka, ja ir 1-2 ceļotāji, vēlas uzzināt vairāk par maršrutu, kā arī tiem, kuriem nav laika/vēlmes pilnībā visu plānot. Īpaši tas noderēs reizēs, kur ir sarežģītāks transports, piemēram, Masca aiza – turp ceļā līdz Masca pilsētai, pārgājiens, atpakaļ ar kuģīti līdz Los Gigantos un tad turpinājumā ceļš uz naktsmājām.

Gidi ceļā uz/no galamērķi papildus pastāstīs par salas vēsturi, varēsiet redzēt papildu tūrisma objektus, uzdot interesējošos jautājumus un saņemt atbildes, kas palīdzēs labāk īstenot ceļojumā iecerēto. Grupās var iepazīties ar cilvēkiem no dažādām valstīm, ja runājat citās valodās, tad pārsteigt citus vai uzlabot savas svešvalodu zināšanas. Citi grupas biedri var palīdzēt uzzināt viņu pieredzi ceļojot gan pa Tenerifi, gan pa citām valstīm.

Pašu organizēts pārgājiens

Pirms pārgājiena ievāciet papildu informāciju, ar ko rēķināties un ko noteikti vajag paņemt līdzi. Laika apstākļi var ātri mainīties, tādēļ ievērojiet visus drošības priekšnoteikumus.

Nokļūšana dažkārt ir iespējama ar sabiedrisko transportu, brīvdienās, svētku dienās tas kursē retāk. Izpētiet autobusu sarakstu, nepaļaujieties uz Google Maps vai citviet atrodamo informāciju. Cita iespēja ir īrēt auto vai izmantot taksometru, kas būs izdevīgi vairākiem ceļotājiem. Tenerifes ceļi ir diezgan izaicinoši, tādēļ ir jābūt labām autovadīšanas prasmēm.

Ja dodies uz Tenerifi, noteikti iesaku izmēģināt garākus un īsākus pārgājienus, kurus izmēģināt, lai redzētu vietas, kur citādi nevar sasniegt, it sevišķi Masca aizu.

Aplūko arī citus rakstus šajā lapā par Tenerifi un Kanāriju salām – tie palīdzēs labāk izplānot savu ceļojumu. 

 
 
bottom of page