top of page
Drosiba Tenerife padomi. Ceļojuma apdrošīnāšana.

Drošība pirmajā vietā

Kopumā drošība Tenerifē ir augstā līmenī, policija un vietējās varas iestādes ļoti labi apzinās, cik tūristiem šis jautājums ir aktuāls, tādēļ drošība tiek nodrošināta labi. Tomēr ir daži noderīgi padomi, kas ļaus patīkamāk izbaudīt jūsu ceļojumu, ievērojot vairākus nosacījumus.

Ceļojumu apdrošināšana

 

Jebkurš raksts par drošību ceļojuma laikā ir jāsāk ar draudzīgu atgādinājumu par ceļojumu apdrošināšanas vajadzību. Šī apdrošināšana noteikti nebūs dārgākā jūsu ceļojuma budžeta pozīcija. Apdrošināšanu noteikti vajag iegādāties pirms katra ceļojuma, jūsu pašu ziņā ir risku plāna izvēle, tomēr labāk ir samaksāt vairāk un priecāties, ka tā netiks izmantota, nevis vēlāk uztraukties par neplānotām papildu izmaksām. Ja jūsu Tenerifes ceļojums iekļauj sevī arī aktīvo atpūtu, tad papildu risku segums noteikti būs ieguvums, ja atgadīsies kāda nelaime.

Kabatas zagļi

 

Tāpat kā citos tūristu populāros galamērķos uzmanieties no zagļiem. Tenerife ir diezgan daudz nelegālo imigrantu, pusaudži, kuri vēlās iedzīvoties uz tūristu rēķina. Īpaša uzmanība ir jāpievērš naktī, kad zagļiem par viegliem upuriem kļūst iedzēruši ceļotāji, kuri dodas vai jau atgriežas no naktsdzīves. Neatstājiet pludmalē bez uzraudzības savas mantas, vērtīgākās lietas atstājiet viesnīcā. Varbūt arī jūsu tālrunis nemaz nav vajadzīgs, lai to uzglabātu pludmalē.

Modrību nezaudējiet arī foto pauzēs – gan ar autobusiem, gan ar īrētiem auto. Zagļi bieži vien zina, kur tūristi zaudē modrību pie dažādiem tūrisma objektiem, piemēram, ceļa malās, stāvvietās.

Tās būs sekundes, kad piepeši kaut kas pazudīs no jūsu auto un zaglis iejuks kopējā tūristu barā vai ātri paslēps savu guvumu. Dažkārt zagļi darbojas ļoti koordinēti, izliekas par tūristiem, fotogrāfē, pietuvojas jūsu mašīnai, kamēr otrs pārbauda jūsu auto saturu.

 

Turklāt vējš, sāļais ūdens, smiltis var sabojāt jūsu elektroniku kā fotoaparāti, mobilie tālruņi, tos ir vērtīgi jau iepriekš ievietot atbilstošās somiņās vai pat ūdensnecaurlaidīgos iepakojumos. Tos gan pārbaudiet pirms izmantošanas, ievietojot kādu mazāk vērtīgu lietu un iegremdējot ilgāku laiku ūdenī. Tā izvairīsieties no pārsteigumiem vēlāk, ja somiņa tomēr ūdeni laidīs.

 
Kabatas zagli Tenerife.jpg

Neturiet naudas maku, telefonu, planšetdatoru redzamā vietā. Būsiet pārsteigti, cik ātri tā var pazust no jūsu vakariņu galda vai kabatas, kamēr spraucaties cauri pilsētas rindām vai aplūkojat dzīvniekus Loro parkā. Laicīgi uzziniet tālruņa numuru, uz kuru zvanīt, lai bloķētu karti. Tam vajag būt ne tikai jūsu mobilajā tālrunī, bet pierakstītam arī citviet, lai maka/telefona nozaudēšanas gadījumā jums šis tālrunis ir ātri pieejams.

 

Arī viesnīcu numuros un apartamentos savas vērtīgākās mantas uzglabājiet, noslēpiet vērtīgāko: naudu, dokumentus, elektroniku. Arī Airbnb īrētos apartamentos atslēgu var nokopēt kāds no iepriekšējiem īrniekiem un ātri vien tikt atpakaļ dzīvoklī. Atšķirībā no modernākām viesnīcām, kuras izmanto elektroniskās kartes.

 

Auto un satiksme

 

Ja īrējat automašīnu, neatstājiet tajās neko vērtīgu. Ja nevarat paņemt kaut ko līdzi, izvērtējiet, vai tiešām tas ir vajadzīgs ceļojumā. Varbūt to var atstāt viesnīcā vai apartamentos vai arī rūpīgi noslēpiet to automašīnā. Neatstājiet auto somas, kuras varētu šķist ar vērtīgu saturu zaglim.

 

Diezgan bieži dzirdam no tūristiem par zādzībām no auto, izsitot sānu stiklu. Nozagtas tiek kameras, datori un pat pases, kas atstātas mašīnā. Populārākās vietas, kur uzdarbojas auto apzadzēji ir tūrisma skatu laukumi un stāvvietas:

 

  • Pie Pino Gordo - resnās priedes Vilaflor ciematā.

  • Stāvlaukumos Teides nacioālajā parkā.

  • Pie Masca aizas.

  • Jebkurā stāvvietā, pa nakti neatstājiet mantas mašīnā.

Tūristu drošībai Tenerifē. Zādzības no auto.

Šaurajās ielās uzmanieties no auto, ne vienmēr būsiet redzami un īpaši sargiet bērnus, lai viņi neskrien pāri ielām, jo starp mašīnām viņus ir grūti pamanīt. Pirms ielas šķērsošanas pārliecinieties, ka jūs redz. Auto satiksme (it sevišķi tūrisma sezonā) ir intensīva, tādēļ esiet piesardzīgi. Vietējie pilsētās ir pieraduši pie šī braukšanas stila, šaurām ielām un uzkalniem. Ārpus pilsētām braukšana ir vienkāršāka, lai arī mazāk pieredzējušiem vadītājiem sākumā nāksies apgūt braukšanu pa kalnaināku apvidu.

Okeāns

 

Esiet uzmanīgi ar okeānu, pieskatiet bērnus. Vietējie bieži vien ļauj arī maziem bērniem dzīvoties okeāna viļņos, tomēr viņi ir pieredzējuši un arī bērni ir apguvuši svarīgākās lietas savai drošībai. Okeāna viļņi var strauji mainīties, no maziem kļūt lieli, vai piepeši kāds lielāks vilnis notriekt no kājām un ieskalot okeānā. Populārākajās pludmalēs ir saliktas papildu bojas, kas mazina viļņus, bet dažas citas pludmales ir “raupjākas” ar lielākiem viļņiem, piemēram, Puerto de la Cruz pilsētas pludmale.

Pludmales čības vai ūdens čības, kuras aptver visu kāju, lieti noderēs gan staigājot pa saulē sakarsušām pludmales smiltīm (it sevišķi melnās pludmales smiltis), gan arī ejot ūdenī pasargāt kājas no asākiem akmeņiem vai medūzām, kuras dažkārt vējš var iepūst arī krastmalā. Ar medūzām noteikti negribēsiet saskarties – ja tās pludmalē parādās, parasti tiek izvietoti paziņojumi.

 

Karogi kā zīmes – sarkans, dzeltens un zaļš. Šīs karoga krāsas atbilstoši brīdina par okeāna bīstamību, ja ir lieli viļņi un stiprs vējš, tad tiks izvietots sarkanais karogs. Jāatceras, ka nomaļākās pludmalēs, kuras ir individuālo ceļotāju iecienītas ir jābūt īpaši uzmanīgiem, jo tur nav glābēji, papildu marķējums.

Peldēšanās okeānā Tenerifē. Uzmanīgi ar viļņiem.

Un vēlreiz.. esiet patiešām uzmanīgi ar okeānu. Tas ir būtiski atšķirīgs no mums ierastās Baltijas jūras, laika apstākļi var strauji mainīties, paisums un bēgums veido pēkšņus viļņus, kaut gan pirms brīža okeāns ir bijis mierīgs. Klinšu tuvumā var būt arī zemūdens straumes..

 

Tas viss ietekmē to, ka Kanāriju salās ir augstākais skaits ar noslīkušajiem Spānijas teritorijā. Izvēlieties peldi baseinā vai vienkārši pabradājiet pa okeānu, ja nejūtaties pietiekami labi, lai peldētos okeānā.

bottom of page